II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2011 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Jest to również dzień modlitw w intencji Kościoła na wschodzie. Po Mszach św. zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

2. Po każdej Mszy św. można nabyć naszą gazetkę parafialną „Jadwisia”. W niej m.in. artykuł „Kościół naszym domem” oraz wywiad z bratem Markiem z Taize.

3. O godz. 15.00 w sali bł. Jana Pawła II odbędzie się „Rodzinne spotkanie ze św. Mikołajem”. W programie: nauka piosenek, konkurs wiedzy o aniołach, pieczenie i przyozdabianie pierników, przygotowywanie ozdób choinkowych, „buziak św. Mikołaja”. Zapraszamy całe rodziny! Nie tylko w anielskim nastroju, ale i stroju. Prosimy, aby rodzice przynieśli ciasto piernikowe, a dzieci materiały na ozdoby choinkowe.

4. W środę od godz. 15.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność. Zapraszamy osoby uprawnione. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się obrzęd poświęcenia medalików dzieci I komunijnych. Po Mszy św., w sali pod kościołem, mierzenie alb.

6. W czwartek od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, prowadzonej przez Wspólnotę Modlitwy o. Pio w kaplicy.

7. Zapraszamy chłopców z klas pierwszych na spotkanie przygotowujące do bierzmowania, które odbędzie się 9 grudnia (piątek): grupa A o godz. 16.30,
grupa B o godz. 17.15.

8. W sobotę, siostry Uczennice Krzyża zapraszają na „Sobotnie spotkanie z dziećmi”, które rozpocznie się o godz. 11.00 w sali na probostwie.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na inwestycje parafialne.

10.W adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele o godz. 7.00 są odprawiane Roraty! Dzieci zbierają elementy układanki. Prosimy, by codziennie przynosiły serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy figurki Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące.

11. W adwencie, przed i po każdej Mszy św. niedzielnej i świątecznej, w okienku Caritas, można zaopatrywać się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne, dewocjonalia oraz kalendarze na rok 2012 . Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

12. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 18 grudnia 2011.
Dodatkowa prośba: Jeżeli ktoś z Państwa zna dzieci pochodzące z rodzin o trudnej sytuacji materialnej, a którym moglibyśmy sprawić nieco radości, prosimy o zgłoszenie tego w okienku Caritas.

13. Informacja dla byłych Iskierek – (licealistek i studentek). Zrodził się pomysł wspólnego styczniowego kolędowania. Warto się spotkać, aby „zaśpiewać kolędę Jezusowi”. Wszystkie jesteście zaproszone! O szybki kontakt prosi Anna Jęsiak.

14. Warto niekiedy wiadomości podawane w telewizji skonfrontować z zamieszczonymi na stronach: www.wpolityce.pl, www.niezalezna.pl, www.gosc.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz