II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a w kościele z racji II niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdajemy obrazki, które należy przyklejać na otrzymane pierwszego dnia plansze. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

3. We wszystkie piątki Adwentu odbywać się będą Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim dla młodzieży. Dnia 15.12. o godz. 19.30 szczególnie zapraszamy uczniów klas II gim. i klas VII, a dnia 22.12.o godz. 19.30 wszystkich razem. Od godz. 19.00 okazja do spowiedzi św.

4. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 są czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej, podczas którego ks. Sebastian Galuba podejmie temat „Miłość, która zbawia – Jezus Chrystus”. Zapraszamy wszystkich chętnych!

6. W środę  tj. 13.12.br.  o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W środę na Mszę św. o godz.18.00 i następnie spotkanie na temat towarzyszenia młodemu człowiekowi w dojrzewaniu w wierze zapraszamy przede wszystkim rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, ale również innych rodziców zatroskanych o wiarę swoich dzieci.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 13.12.2017 o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

10. W czwartek 14.12. po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio pod hasłem: „Krzyż i Boże Narodzenie”.

11. Zapraszamy na wspólny wyjazd do kina „Halszka” w Szamotułach, w dniu 16 grudnia na film wprowadzający w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia – ,,Pierwsza gwiazdka”. Cena biletu i przejazdu dla Iskierek, SKC i ministrantów 15 zł. Pozostali uczestnicy 20 zł. Wyjazd o godz. 8.30 sprzed kościoła – powrót ok. godz. 12.30. Zapisy i zgody dla niepełnoletnich u pani Anny Jęsiak.

12. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do modlitwy AKATYSTEM ku czci Bogurodzicy w adwentowe soboty o 19:00.

13. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W naszej parafii o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla grup duszpasterskich, a po jej zakończeniu wspólny opłatek w sali św. Jana Pawła II.

14. W III niedzielę adwentu gościmy ks. Tomasza Brussego – asystenta diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ciesząc się coraz liczniejszą obecnością naszej młodzieży na spotkaniach prowadzonych przez Ks. Wikariusza i s. Joannę, chcielibyśmy zapoznać chętnych z możliwością zaangażowania formacyjno – duszpasterskiego w ramach KSM.

15. Mamy w naszym kościele choinkę z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj upominek. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele lub oddać w zakrystii albo w okienku Caritas najlepiej do 13 grudnia 2017 r.

16. „Tytka charytatywna” - to nowa forma pomocy dla najuboższych. Tytkę można pobrać w okienku lub biurze Caritas. Przeznaczone są do zbiórki artykułów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Każdy, kto chciałby przed Świętami wspomóc te rodziny, może zabrać tytkę, napełnić ją artykułami, następnie oddać w pokoju Caritas. Więcej informacji w ogłoszeniu na tablicy ogłoszeń P. Z. C.

17. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne.

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz