II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2012 r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – hasło rozpoczętego roku liturgicznego: „Być solą ziemi”.

2. W drugą niedzielę miesiąca, składka zbierana w kościele przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

3. Dziś o godz. 17.00 Msza Święta, a po niej rozpocznie się IX Koncert dla Pana Boga zatytułowany: „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie”. Wystąpią wszystkie śpiewacze zespoły naszej parafii oraz zaproszeni goście. Będziemy świadkami wielkiej różnorodności muzyki religijnej: dziecięcej, młodzieżowej, „dorosłej”, białego głosu, organowej i skrzypcowej. Zapraszamy!!!

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek o godz. 19.00 w sali na probostwie.

6. W piątek 14 grudnia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy – godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem – „Wielbienie Śpiewem”.

7. W sobotę po Mszy św. roratniej o godz. 8.00 wyjazd do Berlina. Zwiedzimy katolicką katedrę, której patronką jest św. Jadwiga Śląska. W programie także spacer po Berlinie i zwiedzanie miasta (Brama Brandenburska, Reichstag, Alexanderplatz, Mur Berliński, Katedra protestancka). Będzie też okazja odwiedzenia Kiermaszu Świątecznego. Koszt wyjazdu 90 zł. Wpłaty dziś w zakrystii.

8. W niedzielę 16 grudnia o godz. 15.00 Msza św., a następnie w Sali bł. Jana Pawła II, spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca oraz innych parafialnych grup duszpasterskich.

9. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszy św. dzieci otrzymają kartki z tytułami fragmentów Dziejów Apostolskich odczytanych w kościele, które gromadzą w domu. Obsługa liturgiczna: poniedziałki – rodzice i dzieci klas I i II, wtorki – kl. III, środy – kl. IV, czwartki – kl. V, piątki – kl. VI. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami.

10. Specjalnie dla młodzieży i dorosłych Roraty w soboty o godz. 8.00.

11. W Adwencie, przed i po każdej Mszy św. niedzielnej, w okienku Caritas, można zaopatrywać się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne oraz dewocjonalia. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

12. W naszym kościele stoi choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 20 grudnia 2012.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz