II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2013 r.

1. W minionym tygodniu wypolerowano posadzkę w prezbiterium i zaimpregnowano przy prezbiterium w miejscu przeznaczonym dla chórów. Bóg zapłać panu Marcinowi Andrzejewskiemu, który wykonał te prace.

2. Dziś II Niedziela Adwentu, a także obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O godz. 16.30 różaniec Apostolstwa Maryjnego, a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie w sali domu parafialnego.

3. Dzisiejsza składka złożona w kościele zostanie przeznaczona na inwestycje parafialne. Przed kościołem natomiast, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kolejny nr naszego pisma „Jadwisia”.

5. W środę o godz.16.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek od 16.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność.

8. W sobotę odbędą się zbiórki ministranckie. O godz. 10:00 ministranci młodsi, o godz. 10:30 ministranci starsi i lektorzy, o godz. 11:00 kandydaci na ministrantów.

9. W sobotę 14 grudnia o godz. 5.00 parafialny wyjazd do Drezna.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W przyszła niedzielę, przed kościołem, zbiórka do puszek na biedne kościoły w Polsce.

12. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki, które będą wklejać na otrzymaną pierwszego dnia planszę. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla tych, którzy nie mogą w nich uczestniczyć w pozostałe dni.

13. We wszystkie piątki adwentu o godz. 19:00 będą odbywać się Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Prosimy zabrać ze sobą świece, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy.

14. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

15. W okresie od 23. 11. do 22. 12. br. czynne będzie okienko Caritas. Można będzie zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritas, lampiony, świąteczne kartki, laurki, oraz różne ozdoby. Czas otwarcia okienka: soboty – przed i po Mszy św. o godz. 18.00, niedziele – przed i po każdej Mszy św., środy – w czasie dyżuru od 15.00 do 16.00. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

16. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 21 grudnia 2013.

17. W niedzielę 22 bm. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej będą odwiedzać chorych z Komunią św. Chorych należy zgłaszać w zakrystii do piątku 20 grudnia.

18. W niedzielę 22 grudnia o godz. 15.00 Msza św., a następnie spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych w Sali bł. Jana Pawła II.

19. W dniach 2-8 lutego przyszłego roku organizujemy wyjazd do Zakopanego dla młodzieży naszej parafii. Przybliżony koszt wyjazdu to 400 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

20. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014 r. dającą możliwość zwiedzenie następujących miejscowości: Asyż, Caccia, Rzym, San Giovanni Rotundo, Manopello, Wenecja. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz