II Niedziela Adwentu – 7 grudnia 2014 r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla członków Wspólnoty Żywego Różańca. Dziś także obchodzimy 15 rocznicę powstania Apostolatu Maryjnego w naszej parafii. Msza św. dziękczynna z okolicznościowym kazaniem wygłoszonym przez Archidiecezjalnego Moderatora Apostolatu Maryjnego ks. kan. Jana Szczepaniaka o godz. 17.00, a po jej zakończeniu spotkanie w sali św. Jana Pawła II.

2. Dzisiaj po Mszach św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. W poniedziałek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kaplicy. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 – roraty i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie medalików dzieci klas III.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a następnie w Sali św. Jana Pawła II otwarte spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Podjęty zostanie temat roli muzyki w liturgii.

6. W piątek, wyjątkowo o godz. 17.00, w sali domu parafialnego, Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

7. W piątek w ramach przygotowań do 2050. rocznicy chrztu Polski, podczas rorat o godz. 18.00, celebracja światła dla uczniów klas IV-VI. Wspomniani uczniowie przynoszą swoje świece od chrztu – I Komunii. Zapraszamy również rodziców, by towarzyszyli swoim dzieciom w świadomym odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

8. W sobotę udajemy się do Lipska na Jarmark Świąteczny. Msza Św. dla uczestników o godz. 5:15, wyjazd bezpośrednio po Mszy. Prosimy także o niezwłoczne wpłacanie należności za wyjazd. Opłaty nie będą przyjmowane w autokarze.

9. W sobotę w naszym kościele o godz. 18.00 Msza św., a po niej wspólna modlitwa uwielbienia, pod przewodnictwem ks. Przemysława Tyblewskiego, który w br. prowadził wielkopostne rekolekcje charyzmatyczne w naszej wspólnocie. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa!

10. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdajemy obrazki, które należy wkleić do otrzymanej pierwszego dnia książeczki. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami.

11. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

12. We wszystkie piątki Adwentu o godz. 19:00 będą odbywać się Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Prosimy zabrać ze sobą świece.

13. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

14. Rodzice lub opiekunowie będący w trudnej sytuacji materialnej,  którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną (gwiazdkową?) paczkę z upominkami, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzucenie kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz życzenie czy prośbę dziecka i telefon kontaktowy.

15. W okresie od 22. 11. do 21. 12. br. jest czynne okienko Caritas. Można zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritas, lampiony, świąteczne kartki, laurki, oraz różne ozdoby. Czas otwarcia okienka: soboty – przed i po Mszy św. o godz. 18.00, niedziele – przed i po każdej Mszy św., środy – w czasie dyżuru od 15.00 do 16.00.

16. Paczki wraz z zabranymi z choinki serduszkami umieszczonymi w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 20 grudnia 2014 r.

17. „Tytka charytatywna” – to nowa forma pomocy dla najuboższych. Tytki można pobrać w okienku lub biurze Caritas. Przeznaczone są one do zbiórki artykułów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Każdy, kto chciałby przed Świętami wspomóc te rodziny, może zabrać tytkę, napełnić ją artykułami, następnie oddać w pokoju Caritas. Więcej informacji w ogłoszeniu na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz