II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2015 r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla członków Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.00 w sali św. Jana Pawła II – Spotkanie ze świętym Mikołajem. Oczekując na Świętego, będziemy piec pierniki i przygotowywać kartki świąteczne, które przed Świętami zaniesiemy do chorych. Na spotkanie przynosimy ciasto piernikowe.

2. Dzisiaj po Mszach św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na „Spotkanie Seniorów” w poniedziałek 7 grudnia br. o godz. 15.30 w salce w domu parafialnym. W atmosferze wzajemnej życzliwości i „Mikołajkowych słodkości”, poruszymy temat: Największego skarbu – Eucharystii. Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia sie spostrzeżeniami na ten i inne tematy. Osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 605-95-05-75.

4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Inauguracja Roku Świętego – Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kaplicy. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 – Roraty i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie medalików dzieci klas III. Podczas wszystkich Mszy św. zbieramy składkę na biedne kościoły w Polsce.

5. We wtorek Apostolat Maryjny spotyka się na Mszy św. o godz. 16.30, następnie zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej, a na koniec do sali domu parafialnego na wspólną agapę.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek 10 grudnia o godz. 18.00 Msza św., a następnie w sali św. Jana Pawła II spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, podczas którego ks. Dawid Szymański wygłosi wykład pt. „Prześladowanie chrześcijan, a świadectwo wiary”.

8. Grafik spotkań kandydatów do bierzmowania (chłopcy):

 • dnia 10.XII (czwartek)
  • kl. I gr. 1 – 17.00
  • kl. I gr. 2 – 17.45
 • dnia 11.XII (piątek)
  • kl. II gr. 1 – 17.00
  • kl. II gr. 2 – 17.45

9. Grafik spotkań kandydatek do bierzmowania (dziewczęta):

 • dnia 8.XII (wtorek)
  • kl. I gr. 1 – 17.00
  • kl. I gr. 2 – 18.00
 • dnia 9.XII (środa)
  • kl. II gr. 1 – 17.00
  • kl. II gr. 2 – 18.00

10. W sobotę 12 grudnia 2015 r. w ramach podjętego projektu religijno – historycznego dla klas 3-6 SP, organizujemy wyjście do Muzeum Archidiecezjalnego na warsztaty, podczas których weźmiemy udział w grze historycznej wprowadzającej w czasy Mieszka I oraz Chrztu Polski. Koszt uczestnictwa 8 zł oraz bilety MPK. Zapisy u pani Anny Jęsiak.

11. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, które należy wklejać na otrzymana w pierwszym dniu Rorat planszę. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami.

12. W soboty o godz. 8.00 Roraty „tylko” dla dorosłych.

13. We wszystkie piątki Adwentu o godz. 19:00 będą odbywać się Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Prosimy zabrać ze sobą świece.

14. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy od 15-16 tej. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

15. Rodzice lub opiekunowie będące w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną (gwiazdkową?) paczkę z upominkami, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzuceniu kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz życzenie czy prośba dziecka i telefon kontaktowy.

16. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 20 grudnia 2015 r.

17. Parafialny Zespół Caritas, podobnie jak w latach poprzednich, organizuje zbiórkę żywności do „Tytek Miłosierdzia”, wyłożonych w przedsionku kościoła. Żywność jest przeznaczona na przedświąteczną pomoc dla rodzin i osób samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dokładne informacje są na tablicy ogłoszeń P. Z. C.

18. Nasi parafianie, z inicjatywy Sióstr Uczennic Krzyża, zaangażowali się w przygotowanie śpiewu AKATYSTU ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy do wysłuchania tej modlitwy, która jest wykonywana po polsku i włączenie się tym samym w adwentową refleksję w każdą sobotę Adwentu o godz. 19:00.

19. Zespół Iskierki prosi dziewczyny, które nie śpiewają już w zespole, a nie oddały jeszcze swoich strojów, o ich zwrot. Brakuje nam ponad 20 strojów.

20. Odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Mohoń, zam. przy ul Floksowej, Msza św. pogrzebowa 08.12.2015 r. o godz. 10.00, a pogrzeb o godz. 12.45 na Miłostowie; śp. Władysław Pieniążek, zam. przy ul. Gerberowej, Msza św. pogrzebowa dnia 11.12.2015 r. o godz. 8.00, pogrzeb o godz. 9.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz