II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla członków Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.00 w sali św. Jana Pawła II – Spotkanie ze św. Mikołajem. Oczekując na Świętego, będziemy piec pierniki i przygotowywać kartki świąteczne, które przed Świętami zaniesiemy do chorych. Na spotkanie przynosimy ciasto piernikowe.

2. Dzisiaj po Mszach św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00, przed kościołem, można nabyć prace samodzielnie wykonane przez nasze dzieci, podczas wolontariatu różańcowego.  Pozyskane środki przekazane zostaną dzieciom w Tajlandii.

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na „Adwentowe Spotkanie Seniorów” w poniedziałek 5 grudnia br. o godz. 16.00 w salce w domu parafialnym. Osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 605-95-05-75. Dla obecnych przygotowano „Mikołajkową Niespodziankę”.

5. Zapraszamy na spotkania dla mam z dziećmi do 3 lat, we wtorki od godz. 10:00 do 12:00. W ramach spotkań przewidziane są warsztaty dla dzieci i dla rodziców. 

6. W środę tj. 07.12.br. o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W tym tygodniu spotkania dla dziewczyn przygotowujących się do bierzmowania:
- kl. I: gr. 1 – wtorek o godz. 18.00, gr. 2 – środa o godz. 18.00;
- kl. II: środa o godz. 17.00

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kościele. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 – Roraty i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie medalików dzieci klas III. Podczas wszystkich Mszy św. zbieramy składkę na biedne kościoły w Polsce.

10. Spotkanie chłopców przygotowujących się do bierzmowania:
- kl. 1: gimnazjum w czwartek 08.12 o godz. 17:00
- kl. 2: w piątek 09.12, o godz. 17:00 grupa druga, a pierwsza o 17:45

11. We wszystkie piątki Adwentu o godz. 19:30 odprawiamy Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Po zakończeniu zapraszamy młodzież na spotkanie w sali domu parafialnego.

12. W soboty o godz. 8.00 Roraty „tylko” dla dorosłych.

13. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

14. Zapraszamy do modlitwy AKATYSTEM ku czci Bogurodzicy w adwentowe soboty o 19:00.

15. Przyszła niedziela jest II niedzielą miesiąca, składka podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

16. W niedzielę 11.12 na Mszę św. o godz. 17:00 na wyznaczonych miejscach zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas drugich. Prosimy o obecność w kościele najpóźniej o 16:50.

17. Pan Szymon Tritt zaprasza na koncert w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Poznaniu, ul. Junikowska 48, w niedzielę, dnia 11.12.2016 r. o godz. 16:30.

18. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 są czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

19. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, które będą przyklejać na otrzymane pierwszego dnia plansze. Poza tym, przez cały okres rorat będzie można przynosić i składać do specjalnej szkatuły, zapisane na kartkach podziękowania i prośby, które prześlemy na Jasną Górę, gdzie zostaną złożone u stóp Matki Boskiej. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami.

20. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy od 15-16 tej. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne.

21. Rodzice lub opiekunowie będące w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną paczkę z upominkami, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzuceniu kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz życzenie czy prośba dziecka i telefon kontaktowy.

22. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką prezent – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj upominek. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 18 grudnia 2016 r.

23. Parafialny Zespół Caritas, podobnie jak w latach poprzednich, organizuje zbiórkę żywności do „Tytek Miłosierdzia”, wyłożonych w przedsionku kościoła. Żywność jest przeznaczona na przedświąteczną pomoc dla rodzin i osób samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dokładne informacje są na tablicy ogłoszeń P. Z. C.

24. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do osób posiadających zbędne gry dydaktyczne dla dzieci, będące w dobrym stanie, o dostarczenie ich do siedziby Caritasu. O gry proszą  siostry Urszulanki prowadząca świetlicę w LIPNICY. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń Caritas. 

25. Jeszcze dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Mama, Tata i Dzieci. Celem inicjatywy jest zebranie do 10.12.2016 r. miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, ze w prawie UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego będzie rozumiane pojęcie „rodziny”. Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęca my do podpisania, a także włączenia się w zbieranie podpisów na papierze i w Internecie przez stronę: www.mamatataidzieci.pl

26. Zapraszamy na świąteczny kiermasz szkolny połączony z koncertem „Dla Przyjaciół Szkoły”, który odbędzie się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, dnia 6 grudnia 2016r. od godziny 17.00. Bliższe informacje na plakacie.

27. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz