I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu – uczyńmy postanowienia wielkopostne przeżywając ten czas w duchu modlitwy, postu i jałmużny.

2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po wieczornej Mszy św. O godz. 19.30 Nabożeństwo Wielkopostne dla Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według harmonogramu.

4. Chorych z Komunią św. pragniemy odwiedzić w sobotę 27.02. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

7. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Jarosław Żurawski – wikariusz w Kiekrzu i obrońca węzła małżeńskiego Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu.

8. Po raz piąty, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania będą mogli pielgrzymować do Archikatedry i 34 świątyń parafialnych, rektoralnych i zakonnych, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście będzie towarzyszyć hasło: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Kościołem stacyjnym jest również nasza świątynia parafialna. Dnia 01.03.2021 r. modlić się będziemy: „O łaskę chrześcijańskiego wychowania młodzieży”. Plan modlitw: godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, godz. 18.00 Eucharystia z homilią i błogosławieństwo z rozesłaniem.

9. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

10. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

11. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz