I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2010 r.

1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, szczególnie zaś za złożone w minioną niedzielę w ramach składki inwestycyjnej.

2. W poniedziałek 22 lutego przypada liturgiczne święto Katedry Świętego Piotra. Jest ono uwielbieniem Boga w darze Biskupa Rzymu dla całego Kościoła. W tym dniu o godz. 18.00 w Poznańskiej Katedrze Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi uroczyste nieszpory. Intencją modlitwy będzie duchowa pomoc dla Piotra naszych czasów papieża Benedykta XVI.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św., a więc o godz. 18.30.

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne głosi ks. mgr Tomasz Kulka – duszpasterz akademicki ośrodka Poznań-Winiary.

6. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117 – Bank Pekao SA. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

7. Od przyszłej niedzieli – II Niedzieli Wielkiego Postu – rozpoczynamy Rekolekcje parafialne. Będą one trwały do środy (03.03). W tym roku poprowadzi je o. Andrzej Korda ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Bliższe informacje podamy w przyszłym tygodniu. Już dziś apelujemy o skorzystanie z tego szczególnego czasu refleksji i przemiany. Nie lekceważmy zaproszenia do wyhamowania na drodze naszej ziemskiej codzienności, by zastanowić się nad tym co pozaziemskie i spotkać się z Bogiem.

8. W przyszłą niedzielę będzie zbierana składka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

9. Zmarli nasi parafianie: śp. Mieczyław Urbanowicz – zam. Przy ul. Malwowej – Msza św. pogrzebowa w sobotę o godz. 9.30, a pogrzeb o godz. 8.15 na cmentarzu junikowskim oraz śp. Mirosław Marcinkowski – zam. przy ul. Szarotkowej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10.30, a pogrzeb o godz. 12.20 na cmentarzu junikowskim.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz