I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu – uczyńmy postanowienia wielkopostne przeżywając ten czas w duchu modlitwy, postu i jałmużny.

2. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 22 lutego obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła, podczas Mszy św. o godz. 18.00, z racji 22 dnia miesiąca, modlimy się za pośrednictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii.

5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

8. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. mgr Andrzej Muńko.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej.

10. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

12. Po raz drugi, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania będą mogli pielgrzymować do Archikatedry i 34 świątyń parafialnych, rektoralnych i zakonnych, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście będzie towarzyszyć hasło: „Nawracajmy się, jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Kościołem stacyjnym jest również nasza świątynia parafialna. Dnia 26.02.2018 r. modlić się będziemy: „O łaskę chrześcijańskiego wychowania młodzieży”. Plan modlitw: o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i możliwość spowiedzi św., o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, a po jej zakończeniu Droga Krzyżowa prowadzona przez szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. naszej parafii.

13. W dniach od 04 do 07 marca 2018 r. będziemy przeżywać rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Krystian Sammler, a od 05 do 07 marca rekolekcje szkolne. Zarezerwujmy sobie czas, by w nich uczestniczyć, a ponadto już teraz módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji dla wszystkich naszych parafian i światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty.

14. Zmarła śp. Jadwiga Englert, zam. przy ul. Szarotkowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w minioną środę. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz