I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu – uczyńmy postanowienia wielkopostne przeżywając ten czas w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy św. składka na inwestycje parafialne.

2. W dniach od poniedziałku 11.03 do środy 13.03.2019 r. w naszej parafii odbędą się rekolekcje szkolne, które wraz z katechetami i nauczycielami naszej szkoły poprowadzi ks. Andrzej Muńko. Zatroszczmy się wszyscy o owocne przeżycie tych rekolekcji przez wszystkich uczniów. W poniedziałek na naukę w kościele, chętne dzieci, przynoszą kartkę  z nazwiskiem do losowania ikony MB Częstochowskiej na czas  rekolekcji.

3. W środę o godz. 16.00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek Spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. O godz. 18.00 Msza św. 18.30 Konferencja i Adoracja, temat spotkania: List do Rzymian.

6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

7. W piątek po Drodze Krzyżowej spotkanie dla młodzieży w sali domu parafialnego.

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii, którą poprowadzą Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim. O godz. 19.00 w sali na probostwie spotkanie Rycerzy z mężczyznami naszej parafii, którym bliska jest duchowość św. Jana Pawła II.

9. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

10. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Piotr Kuś – dyr. Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej.

11. Po raz trzeci, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania będą mogli pielgrzymować do Archikatedry i 34 świątyń parafialnych, rektoralnych i zakonnych, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście będzie towarzyszyć hasło: „W mocy Ducha Chrystusa Ukrzyżowanego”. Kościołem stacyjnym jest również nasza świątynia parafialna. Dnia 18.03.2019 r. modlić się będziemy: „O łaskę chrześcijańskiego wychowania młodzieży”. Plan modlitw: godz. 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi św., godz. 18.00 Eucharystia z homilią, po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i błogosławieństwo z rozesłaniem.

12. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

13. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

14. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii planujemy zrobić wystawę i album zdjęć przedstawiających historię naszej parafii. Uprzejmie prosimy o dostarczanie, do końca marca, do zakrystii, pamiątek dotyczących historii parafii, szczególnie opisanych zdjęć, które możnaby wykorzystać do tego celu. Zdjęcia winny być podpisane, by można po wystawie oddać właścicielom.

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz