I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 r.

1. W minionym tygodniu odbyły się spotkania Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej naszej parafii.

2. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu – uczyńmy postanowienia wielkopostne przeżywając ten czas w duchu modlitwy, postu i jałmużny.

3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 2 marca  br. o godz. 15.15 do sali domu parafialnego, na Spotkanie Seniorów pod hasłem „Miłość i Miłosierdzie” dyskusja na podstawie filmu w reżyserii Michała Kondrata.  Zapraszany na słodki poczęstunek i rozgrzewającą herbatkę. Członkowie  Parafialnego Zespołu Caritas  mogą dowieźć osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie. Prosimy o powiadomienie telefonicznie: kom. 604-95-05-75.

4. W dniach od poniedziałku 02.03 do środy 04.03.2020 r. w naszej parafii odbędą się rekolekcje szkolne, które wraz z katechetami i nauczycielami naszej szkoły poprowadzi ks. Mateusz Batog. Temat: Totus Tuus. Plan: nauki rekolekcyjne, wystawa papieska przygotowana przez pana Piotra Sołtysiaka, spotkania z animatorami o oddaniu się Maryi, koncert dla św. Jana Pawła przygotowany przez Iskierki, prezentacja życia Karola Wojtyły przygotowana przez klasę 2c i 5c, urodzinowy tort dla Papieża Polaka, quiz, zajęcia plastyczne.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta. O godz. 18.00 Msza św. wspólnotowa dla ministrantów, ich rodziców oraz wszystkich podejmujących modlitwę o powołania i za kapłanów. Podczas tej Mszy św. będzie rozdawana komunia św. pod dwiema postaciami. Po Mszy św. spotkanie Róży św. Ludwika Grinion de Montfort w sali domu parafialnego.

7. W I piątek miesiąca: spowiedź św. i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30; o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, dalsza część spowiedzi, o godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych oraz Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy św. składka inwestycyjna.

10. W niedzielę 8 marca przypada dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

11. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Jarosław Żurawski – wikariusz w Kiekrzu i obrońca węzła małżeńskiego Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu.

12. Po raz czwarty, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania będą mogli pielgrzymować do Archikatedry i 34 świątyń parafialnych, rektoralnych i zakonnych, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście będzie towarzyszyć hasło: „Tajemnica Chrystusa Ukrzyżowanego”. Kościołem stacyjnym jest również nasza świątynia parafialna. Dnia 09.03.2020 r. modlić się będziemy: „O łaskę chrześcijańskiego wychowania młodzieży”. Plan modlitw: godz. 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi św., godz. 18.00 Eucharystia z homilią, po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i błogosławieństwo z rozesłaniem.

13. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

14. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach: w rodzinne strony św. Jadwigi Śląskiej i papieża Benedykta XVI w terminie 22-28.06.2020 r. oraz do Medziugorje w dniach 29.07 – 09.08.2020 r.

15. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

16. Z nauczania św. Jana Pawła II: Kościół, doświadczony nauczyciel ludzkości i świętości, podsuwa nam dawne i wciąż nowe narzędzia codziennej walki z podszeptami złego: są nimi modlitwa, sakramenty, pokuta, uważne słuchanie słowa Bożego, czujność i post. Jan Paweł II /17.02. 2002 r./

17. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz