I Niedziela Wielkiego Postu – 22 luty 2015 r.

1. W minionym tygodniu wymieniono główne i boczne drzwi wejściowe na probostwo. Bóg zapłać panu Tomaszowi Piechockiemu, który przyjął zamówienie i koordynował prace.

2. Dziś, z racji 22 dnia miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 17.00, specjalna modlitwa w intencji rodzin naszej parafii, o wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. można będzie otrzymać obrazek św. Jana Pawła II z modlitwą w intencji rodzin.

3. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania wygłosi ks. Dariusz Mazur – ojciec duchowny ASD w Poznaniu.

4. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego – o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

5. Serdecznie zapraszamy każdego kto chce wielbić Pana Boga śpiewem do chóru parafialnego. Próby odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej.

8. W piątek 27 lutego po zakończeniu wieczornej Drogi Krzyżowej, spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

11. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

12. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

13. Apelujemy do emerytów i rencistów, aby deklarowali 1 % ze swego podatku dla Caritas. W tym celu prosimy emerytów i rencistów o zgłaszanie się w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. 15.00 – 16.00, gdzie upoważniona osoba pomoże wypełnić PIT-37 i odda go do Urzędu Skarbowego. Należy przynieść rozliczenie z ZUS. Dalsze szczegóły są na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

14. Caritas Archidiecezji Poznańskiej podjął innowacyjny projekt aukcji internetowej pod nazwą PODZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ celem pozyskania środków finansowych. Parafianie mogą na ten cel ofiarować niepotrzebne przedmioty codziennego użytku nowe, lub używane – niezniszczone, które mogą być ponownie wykorzystane. Mogą to być artykuły gospodarstwa domowego, książki, płyty, zabawki, obrazy, pamiątki, nietrafione prezenty. Przedmioty na ten cel można ofiarować w środy w godz. 15.00 – 16.00 w pokoju Caritas. Dalsze szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

15. W ramach akcji „Przekaż ciepło” Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę zepsutych aparatów i urządzeń elektrycznych tzw. „elektrośmieci”. Zbieramy wszelkie zepsute telewizory, radia, komputery, pralki, lodówki, odkurzacze, suszarki, telefony, wiertarki i inne elektryczne. Zbiórka odbędzie się w sobotę 28 lutego w godz. 14.00 – 15.00 na ulicy Hiacyntowej pod numerem 38. Dokładne informacje o akcji „Przekaż Ciepło” znajdują sie na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

16. Od soboty 7 marca do środy 11 marca 2015 r. w naszym kościele odbędą się rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Robert Klemens (Filipin ze Świętej Góry w Gostyniu). Zarezerwujmy sobie czas, by móc uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu wielkopostnym.

17. W sobotę 21 marca organizujemy pielgrzymkę po Ziemi Łódzkiej. W programie Świnice Warckie – miejsce narodzin św. Faustyny Kowalskiej, Tum – jedna z najstarszych romańskich świątyń w Polsce oraz Łódź z piękną XIX-wieczną zabudową i, znaną w całej Polsce, ulicą Piotrkowską. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz