I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.

2. W niedzielę 3 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.00 w sali św. Jana Pawła II – Spotkanie ze świętym Mikołajem, na które zapraszamy rodziców lub dziadków z dziećmi. Oczekując na Świętego, będziemy przygotowywać kartki świąteczne oraz piec pierniki, nie tylko dla siebie, ale również dla chorych, samotnych i starszych z naszej parafii, które dzieci wraz z życzeniami przekażą z okazji Bożego Narodzenia. Przynosimy z sobą piernikowe ciasto.

3. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, które będą przyklejać na otrzymane pierwszego dnia plansze. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

4. We wszystkie piątki Adwentu odbywać się będą Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim dla młodzieży. Dnia 08.12. o godz. 19.00 szczególnie zapraszamy uczniów klas III gim., dnia 15.12. o godz. 19.30 klas II gim. i klas VII, a dnia 22.12.o godz. 19.30 wszystkich razem. Od godz. 19.00 okazja do spowiedzi św.

5. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 04 grudnia br. o godz. 15.45 na „Spotkanie Seniorów”.  Temat wiodący „Wspomnienia z Kazachstanu”, zostanie przedstawiony przez Siostrę  Krzysztofę ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. Zapraszamy również na słodki poczęstunek i rozgrzewającą herbatkę. Osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 604-95-05-75. Zapraszamy do sali na probostwie.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziców.

9. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kościele. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 – Roraty i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie medalików dzieci klas III. Podczas wszystkich Mszy św. zbieramy składkę na biedne kościoły w Polsce. Tego dnia, z uwagi na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do modlitwy AKATYSTEM ku czci Bogurodzicy w adwentowe soboty o 19:00.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a w kościele z racji II niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna.

12. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 23 grudnia 2017 r.

13. „Tytka charytatywna” - to nowa forma pomocy dla najuboższych. Tytkę można pobrać w okienku lub biurze Caritas. Przeznaczone są do zbiórki artykułów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Każdy, kto chciałby przed Świętami wspomóc te rodziny, może zabrać tytkę, napełnić ją artykułami, następnie oddać w pokoju Caritas. Więcej informacji w ogłoszeniu na tablicy ogłoszeń P. Z. C

14. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne.

15. Zapraszamy na wspólny wyjazd do kina „Halszka” w Szamotułach, w dniu 16 grudnia na film wprowadzający w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia – ,,Pierwsza gwiazdka”. Cena biletu i przejazdu dla Iskierek, SKC i ministrantów 15 zł. Pozostali uczestnicy 20 zł. Wyjazd o godz. 10.00 sprzed kościoła – powrót ok. godz. 14.00. Zapisy i zgody dla niepełnoletnich u pani Anny Jęsiak.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz