I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy.

2. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować dwie figurki Matki Bożej, przy których zachęcamy do modlitwy: MB z Lourdes – o ustanie epidemii i zdrowie fizyczne oraz duchowe, MB z Medjugorie – o pokój w sercach ludzi i na świecie. W soboty Msze św. roratnie o godz. 8.00.

3. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane rozważania zaczerpnięte z ogólnopolskich rekolekcji „Oddanie33”, które przygotowują do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W I czwartek miesiąca – Misyjny Dzień Kapłanów, od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej.

6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.00. Od godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o 8.00 Litania Loretańska, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające, Akatyst ku czci Bogarodzicy, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

9. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte jest okienko Caritas w czasie: w soboty godz. 18-ta przed i po Mszy św. oraz w każdą niedziele przed i po Mszy św. gdzie można nabyć: opłatki wigilijne w komplecie 1 duży + 2 małe w kopercie świątecznej lub oddzielnie same opłatki. Za opłatki prosimy składać ofiarę która przeznaczona zostanie na świąteczną pomoc dla dzieci oraz osób potrzebujących. Wigilijne Świece Caritas  -  świeca duża: 15.50 zł, świeca mała: 7,00 zł.

10. Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”. Zachęcamy do podejmowania gestów miłosierdzia dla potrzebujących przed świętami. Tytki wiszą obok okienka Caritas, po zabraniu można je zapełnić trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości i przekazać w okienku Caritas lub zakrystii.

11. Szkolne Koło Caritas w dniach od 1 do 18 grudnia, już po raz drugi zbiera nowe męskie skarpety, które przekazane zostaną do ogrzewalni dla bezdomnych przy ulicy Krańcowej w Poznaniu. Skarpety można zostawiać w okienku Caritas naszej  parafii lub w dyżurce SP 78 z imieniem ofiarodawcy, który dzieli się ciepłem przed zimą. Zachęcamy do pomocy! TAK POMAGAM!

12. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

13. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz