I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2015 r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Po Mszy św. o godz. 17.00 ks. Dawid serdecznie zaprasza wszystkich rodziców ministrantów na spotkanie w sali na probostwie. Tematem spotkania będzie omówienie działalności naszych ministrantów.

2. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, które będą wklejać do otrzymanej pierwszego dnia książeczki. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

3. We wszystkie piątki Adwentu o godz. 19:00 będą odbywać się Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Prosimy zabrać ze sobą świece. Po zakończeniu zapraszamy młodzież na spotkanie w sali domu parafialnego.

4. Jutro swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański, niech wyrazem naszych szczerych życzeń będzie modlitwa w jego intencji.

5. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w poniedziałek 30.11.2015r. o godz. 18.45.

6. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

11. W niedzielę 6 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.00 w Sali bł. Jana Pawła II – Spotkanie ze świętym Mikołajem. Oczekując na Świętego, będziemy piec pierniki, które tuż przed Świętami przekażemy ludziom chorym, samotnym i starszym z naszej parafii. Trzeba tylko przynieść ciasto zarobione wg babcinej receptury.

12. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

13. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Inauguracja Roku Świętego – Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kaplicy. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 – Roraty i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie medalików dzieci klas III. Podczas wszystkich Mszy św. zbieramy składkę na biedne kościoły w Polsce.

14. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy od 15-16 tej. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

15. Rodzice lub opiekunowie będące w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną (gwiazdkową?) paczkę z upominkami, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzuceniu kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz życzenie czy prośba dziecka i telefon kontaktowy.

16. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 20 grudnia 2015 r.

17. Począwszy od 5 grudnia, Parafialny Zespół Caritas, podobnie jak w latach poprzednich, organizuje zbiórkę żywności do „Tytek Miłosierdzia”, wyłożonych w przedsionku kościoła. Żywność jest przeznaczona na przedświąteczną pomoc dla rodzin i osób samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dokładne informacje są na tablicy ogłoszeń P. Z. C.

18. Zapraszamy na próby śpiewu AKATYSTU ku czci Bogurodzicy.

19. Dnia 12 grudnia 2015r. w ramach podjętego projektu religijno – historycznego dla klas 3-6 SP, organizujemy wyjście do Muzeum Archidiecezjalnego na warsztaty, podczas których weźmiemy udział w grze historycznej wprowadzającej w czasy Mieszka I oraz Chrztu Polski. Koszt uczestnictwa 8 zł oraz bilety MPK. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u pani Anny Jęsiak.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz