I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa w ramach kończącego się trzyletniego programu: Eucharystia daje życie.

2. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy figurki Matki Bożej, przy których zachęcamy do rodzinnej modlitwy. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, z kodem QR, który zawiera filmik ze świadectwem wiary znanego sportowca. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

3. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

4. We wtorek 25 bm. swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej.

7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.00. Od godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

8. W każdy piątek Adwentu o godz. 19:15 będą Roraty dla młodzieży, a po nich spotkanie przy herbacie.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o 8.00 Litania Loretańska, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające, Akatyst ku czci Bogarodzicy, adoracja do godz. 20.30, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

11. Od dziś do Świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas: w każdą sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedziele przed i po każdej Mszy św. Można zaopatrzyć się w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Wigilijne Świece Caritas – świeca duża: 18.00 zł, świeca mała: 8,50 zł.

12. Weźmy udział w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”. Zachęcamy do podejmowania gestów miłosierdzia dla potrzebujących przed świętami. Tytki wiszą obok okienka Caritas, po zabraniu można je zapełnić trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości i przekazać w okienku Caritas lub zakrystii.

13. W naszym kościele pojawiła się choinka z serduszkami. Serduszka oznaczają miłość, radość i pamięć nie tylko o dzieciach ale również o tych, którzy żyją wśród nas tylko, że z powodu choroby, wieku, samotności czy niepełnosprawności nie mogą w nim uczestniczyć. To właśnie dla nich są te serduszka. Zawierają nr, wiek osoby i płeć. Prosimy o mały upominek np.: herbata, kawa, czekolada, kosmetyk lub szalik czy rękawiczki, a przede wszystkim kilka ciepłych słów na laurce sprawi ogromną radość. Jeżeli anonimowo chcesz sprawić komuś radość, zdejmij serduszko i przyklej na gotowym prezencie z widocznym numerem i prosimy położyć pod choinkę w kościele, w okienku Caritas lub zakrystii najpóźniej do ostatniej niedzieli adwentu tj. 19 grudzień b.r. aby mogły dotrzeć do wigilii Bożego Narodzenia. Bóg Zapłać. Parafialny Zespół Caritas

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

15. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

16. Zmarł śp. Wiesław Zgoła, zam. przy ul. Szarotkowej, Msza św. pogrzebowa dnia 01.12.2021 r. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

17. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz