I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

2. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami.

3. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. To dzień imienin ks. kan. Andrzeja Kościańskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Zapraszam osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania w piątek 2 grudnia o godz. 19.00 do kościoła na adorację Najświętszego sakramentu.

5. Zapraszam za tydzień w niedzielę na godz. 15.00 do Sali im. Jana Pawła rodziców i dzieci z gotowym ciastem na pierniki i foremkami. Upieczemy, a następnie zjemy i podzielimy się nimi z innymi. Stroje mikołajkowe mile widziane i niespodzianki gwarantowane.

6. W kościele pojawiła się choinka z serduszkami czerwonymi dla dzieci i zielonymi dla seniorów. Serduszka oznaczają miłość, radość i pamięć nie tylko o dzieciach, ale również o tych, którzy żyją wśród nas. lecz z powodu choroby, wieku, samotności czy niepełnosprawności nie mogą w pełni uczestniczyć. Serduszka zielone zawierają nr, wiek osoby i płeć. Prosimy o mały upominek np.: herbata, kawa, czekolada, kosmetyk lub ciepły szalik a przede wszystkim kilka ciepłych słów na laurce które sprawią ogromną radość. Serduszka czerwone zawierają nr, wiek i rozmiary. Zabrane serduszko przyklej na gotowym prezencie z widocznym numerem i prosimy położyć pod choinkę w kościele, w okienku Caritas lub Zakrystii najpóźniej do ostatniej niedzieli adwentu tj. 20 grudzień b.r., aby mogły dotrzeć do wigilii Bożego Narodzenia.

7. W tym tygodniu:
- w I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bogu.
- w I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.15 wymienianki roczne z różańcem (nowy cykl) oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.
- w I sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
- chorych z Komunią św. odwiedzę w sobotę 3.12. od godz. 9.00.
- w niedzielę 4 grudnia o godz. 8.00 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

8. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia po Mszy św. o godz. 19.00 Akatyst ku czci Bogarodzicy.

9. Nabożeństwa w tym tygodniu:
- różaniec poł godziny przed Mszą świętą
- w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
- adoracja w sobotę po wieczornej Mszy św. do godz. 2000.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

11. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy św.

Bądźmy gotowi na przyjście Pana – Wasz ks. Marcin