I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: W mocy Bożego Ducha.

2. W niedzielę 2 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.00 w sali św. Jana Pawła II – Spotkanie ze świętym Mikołajem, na które zapraszamy rodziców lub dziadków z dziećmi.

3. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy figurki Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, które będą przyklejać na otrzymane pierwszego dnia plansze. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

4. W każdy piątek Adwentu Roraty dla młodzieży o godz. 19.30. W miarę możliwość przychodzimy ze świeczką lub lampionem. W ramach rorat podejmiemy temat: „Ludzie Adwentu”. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

5. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na spotkanie Seniorów w poniedziałek 3 grudnia br. pod hasłem „Cuda w Lourdes” . Zapoznamy się z poruszającą opowieścią o cudownych objawieniach, które odmieniły losy wielu tysięcy ludzi oraz poznamy bliżej życie Bernadetty Soubirous. Spotkanie ubarwi poczęstunek z Mikołajkową niespodzianką. Zapraszamy  do sali przy biurze parafialnym o godzinie 15.30. 

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej. O godz. 18.00 Msza św. Wspólnotowa dla ministrantów. Po Mszy spotkanie w salce – rozwiążemy konkurs na ministranta kwartału. Obecność Obowiązkowa.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Od godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

10. Wyjątkowo obchód chorych odbędzie się w sobotę 08.12.2018 r. od godz. 8.30.

11. W sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kościele. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 (z niedzieli). Podczas Mszy św. zbieramy składkę na biedne kościoły w Polsce. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do modlitwy AKATYSTEM ku czci Bogurodzicy po zakończeniu nabożeństwa do św. Michała Archanioła.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a w kościele z racji II niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieci klas III.

13. Rodzice lub opiekunowie będące w trudnej sytuacji materialnej,  którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną paczkę z upominkami,  proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzuceniu kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz  życzenie czy prośba dziecka i telefon kontakt.

14. Wraz z początkiem adwentu w naszym kościele  pojawiła  się  wyjątkowa choinka niespodzianka z  czerwonymi  i  zielonymi  serduszkami. Serduszka czerwone oznaczają miłość jaką darzymy wszystkie dzieci, są na nich wypisane: imię dziecka, wiek, rozmiary oraz oczekiwania, które są to pewną wskazówką dla darczyńcy. Serduszka zielone oznaczają radość i pamięć o tych, którzy żyją wśród nas, choć z powodu choroby, wieku, samotności czy niesprawności bywają nieco zapomniani, zapisano na nich płeć oraz wiek osoby dorosłej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku lub osobie dorosłej prezentem pod choinką zabierz serduszko i przygotuj upominek. Gotową paczkę wraz z zabranym serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinkę w kościele, oddać w zakrystii lub w okienku Caritas w każdą niedzielę przed i po Mszy św. - najpóźniej do 22 grudnia 2018 r., aby mogła dotrzeć na Wigilię Bożego  Narodzenia. Szczegóły i ewentualne zapytania pod nr tel.: 668 369 430.

15. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św., jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

16. Pielgrzymka w dniach: 16-22.09.2019 r., przelot samolotem z Berlina do Lizbony, a następnie autokarem: COIMBRA · SANTIAGO DE COMPOSTELA · BRAGA · PORTO · FATIMA · ALJUSTREL · BATALHA · ALCOBAÇA · TOMAR · LIZBONA · ALMADA · SINTRA · CABO DA ROCA. Koszt ok. 3200 zł i 100 Euro. Zapisy w zakrystii. Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt ze względu na konieczność zarezerwowania miejsc w samolocie.

17. Odeszli do wieczności: śp. Franciszek Mądrowski, zam. przy ul. Floksowej, Msza św. pogrzebowa dnia 03.12.2018 r. o godz. 9.00, a pogrzeb o godz. 11.10, śp. Teresa Miękwicz, zam. przy ul. Frezjowej, Msza św. pogrzebowa dnia 03.12.2018 r. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz