I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2012 r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Być solą ziemi”.

2. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania w następujących terminach:
- Wtorek, 4 XII g. 16:15 klasy III B i III D, g. 17:00 klasa III C, g. 18:00 dziewczęta ze wszystkich klas I;
- Środa, 5 XII, g. 17:30 dziewczęta z klas II A i II B, g. 18:15 dziewczęta z klas II C i inni
- Czwartek, 6 XII, g. 16:00 chłopcy z klas II A i II B, g. 17:00 chłopcy z klas II C i inni

4. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszy św. dzieci otrzymają kartki z tytułami fragmentów Dziejów Apostolskich odczytanych w kościele, które będą gromadzić w domu. Obsługa liturgiczna: poniedziałki – rodzice i dzieci klas I i II, wtorki – kl. III, środy – kl. IV, czwartki – kl. V, piątki – kl. VI. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami.

5. Specjalnie dla młodzieży i dorosłych Roraty w soboty o godz. 8.00.

6. W Adwencie, przed i po każdej Mszy św. niedzielnej, w okienku Caritas, można zaopatrywać się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne oraz dewocjonalia. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

7. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 22 grudnia 2012.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha
adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołanych do wyłącznej służby Bożej.

10. W czwartek 6 grudnia podczas Rorat spotkanie ze św. Mikołajem.

11. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

12. W sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kaplicy. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 celebracja z przybliżeniem dzieciom klas I-III tajemnicy „cudownego medalika”. Składka zbierana podczas Mszy św. zostanie przekazana na biedne kościoły w Polsce.

13. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca, składka złożona w kościele zostanie przeznaczona na inwestycje parafialne.

14. Koncerty dla Pana Boga to w naszej parafii tradycja z lat dziewięćdziesiątych. Po kilkunastu latach chcemy przywrócić tamtą atmosferę i wspólnie chwalić Pana Boga śpiewem i muzyką, bo „kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli”. Zapraszamy więc na niedzielę, 9 grudnia na Mszę Świętą o godz. 17.00, po której rozpocznie się IX Koncert dla Pana Boga zatytułowany: „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie”. Wystąpią wszystkie śpiewacze zespoły naszej parafii oraz zaproszeni goście. Będziemy świadkami wielkiej różnorodności muzyki religijnej: dziecięcej, młodzieżowej, „dorosłej”, białego głosu, organowej i skrzypcowej. Zapraszamy!!!

15. W sobotę 15 grudnia organizujemy wyjazd do Berlina. Pragniemy nawiedzić katolicką katedrę, której patronką jest Św. Jadwiga Śląska. W programie także spacer po Berlinie i zwiedzanie miasta (Brama Brandenburska, Reichstag, Alexanderplatz, Mur Berliński, Katedra protestancka). Będzie też okazja, aby odwiedzić Kiermasz Świąteczny, który jest już tradycją miasta. Koszt wyjazdu 90 zł. Zapisy u p. Anny Jęsiak i Ks. Wikariusza.

16. Zmarł śp. Tomasz Gołębieski, zam. przy ul. Magnoliowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w sobotę 01.12.2012 r. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz