I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: Wielka tajemnica wiary. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Po wieczornej Mszy Św. w naszym kościele odbędzie się wieczornica patriotyczna. Prof. Piotr Okulewicz podejmie temat: „Józef Haller – błękitny generał”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy ikony Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, które będą przyklejać na otrzymane pierwszego dnia plansze. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych. W soboty adwentu podczas wieczornej adoracji będzie śpiewany AKATYST.

4. W każdy piątek adwentu o godz. 19.30 zapraszamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych na wieczorne Roraty. Podejmiemy na nich rozważania dotyczące 3 słów z Apelu Jasnogórskiego: Jestem, Pamiętam, Czuwam.

5. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 02 grudnia br. o godz. 15.45 na „Spotkanie Seniorów” pod hasłem „Serce Maryi mocniejsze niż tsunami”.  Zapraszany do wspólnego wykonania kartki świątecznej oraz na poczęstunek.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek 5.12.br. o godz. 16-tej  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

9. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej. O godz. 18.00 Msza św. wspólnotowa dla ministrantów i spotkanie na salce.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Od godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych. Podczas Mszy Świętych będzie zbierana składka na biedne kościoły w Polsce.

11. Wyjątkowo obchód chorych odbędzie się dnia 21 grudnia od godz. 8.30.

12. W niedzielę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kościele.

13. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieci klas III.

14. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zapraszają do wzięcia udziału w ,,Konkursie dla Rodzin na najsmaczniejsze pierniki”, którymi obdarowani zostaną Seniorzy, którzy w okresie przedświątecznym, przybędą do naszej szkoły. Na konkurs trzeba dostarczyć 10 pierników w woreczku/ pudełku z imieniem i nazwiskiem do 10 grudnia. Miejsce zbiórki – dyżurka w szkole.

15. Rodzice lub opiekunowie będące w trudnej sytuacji materialnej,  którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną paczkę z upominkami,  proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzuceniu kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz  życzenie czy prośba dziecka i telefon kontakt.

16. Wraz z początkiem adwentu w naszym kościele  pojawiła  się  wyjątkowa choinka niespodzianka z  czerwonymi  i  zielonymi  serduszkami. Serduszka czerwone oznaczają miłość jaką darzymy wszystkie dzieci, są na nich wypisane: imię dziecka, wiek, rozmiary oraz oczekiwania, które są to pewną wskazówką dla darczyńcy. Serduszka zielone oznaczają radość i pamięć o tych, którzy żyją wśród nas, choć z powodu choroby, wieku, samotności czy niesprawności bywają nieco zapomniani, zapisano na nich płeć oraz wiek osoby dorosłej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku lub osobie dorosłej prezentem pod choinką zabierz serduszko i przygotuj upominek. Gotową paczkę wraz z zabranym serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinkę w kościele, oddać w zakrystii lub w okienku Caritas w każdą niedzielę przed i po Mszy św. - najpóźniej do 22 grudnia 2019 r., aby mogła dotrzeć na Wigilię Bożego  Narodzenia. Szczegóły i ewentualne zapytania pod nr tel.: 668 369 430.

17. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św., jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

18. W zakrystii  do nabycia kilkanaście biletów w sektorze B3 w cenie 50 zł oraz sektorze I  na płycie w cenie 80 zł na  koncert Betlejem w Polsce, który odbędzie się 29 grudnia 2019 roku w Arenie. Wśród wykonawców znani  artyści.

19. Organizujemy pielgrzymkę autokarową w rodzinne strony św. Jadwigi Śląskiej i papieża Benedykta XVI: Helehrad, Kahlemberg, Wiedeń, Mariazell, Pasawa, Altotting, Marktl Am Inn, Monachium, Andechs, Diezen am Ammersee, Ratyzbona. Termin: 22-28.06.2019 r. Koszt: 2080 zł i 95 Euro. Zapisy w zakrystii.

20. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz