I Niedziela Adwentu – 30 listopada 2014 r.

1. W minionym tygodniu odbyły się spotkania rad parafialnych: Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Podczas spotkania Rady Duszpasterskiej omówiono inicjatywy duszpasterskie związane z Adwentem i okresem Bożego Narodzenia, m. in.: spotkanie z Mikołajem – 06.12.; rocznica Apostolatu Maryjnego – 07,12.; modlitwa uwielbienia prowadzona przez ks. P. Tyblewskiego – 13.12.; spowiedź przedświąteczna – 23.12.; marsz Trzech Króli – 06.01.2015 r.; koncerty kolęd – styczeń 2015 r. Podczas spotkania Rady Ekonomicznej podsumowano realizację zamierzeń remontowych na rok 2014 r. i omówiono plan wydatków na przyszły rok.

2. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Na Mszach św. gościmy o. Oblata, który głosi Słowo Boże i rozprowadza przy wyjściu z kościoła Kalendarze Misyjne. Na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci przynoszą listy do Świętego Mikołaja.

3. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański, niech wyrazem naszych szczerych życzeń będzie modlitwa w jego intencji.

4. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, które będą wklejać do otrzymanej pierwszego dnia książeczki. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

5. We wszystkie piątki Adwentu o godz. 19:00 będą odbywać się Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Prosimy zabrać ze sobą świece.

6. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

7. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania zgodnie z dotychczasowym rozkładem.

8. W poniedziałek, 1 grudnia br. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w ramach Poznańskich Debat Społecznych w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku (Stary Rynek 78), g. 19.00. Temat spotkania: Czy istnieje wojna sprawiedliwa? Prelegenci: ppłk R. Miernik, ks. ppłk M. Stolarczyk, o. T. Dostatni.

9. We wtorek o godz. 15.00 spotkanie z katechetami na probostwie.

10. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej.

12. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

13. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Najświętszej Maryi Panny.

14. W sobotę 6 grudnia o godz. 15.00 w Sali bł. Jana Pawła II – Spotkanie ze świętym Mikołajem. Oczekując na Świętego, będziemy piec pierniki, które tuż przed Świętami przekażemy ludziom chorym, samotnym i starszym z naszej parafii. Trzeba tylko przynieść ciasto zarobione wg babcinej receptury.

15. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

16. W niedzielę 7 grudnia 2014 r. obchodzimy 15 rocznicę powstania Apostolatu Maryjnego w naszej parafii. Msza św. dziękczynna z okolicznościowym kazaniem wygłoszonym przez Archidiecezjalnego Moderatora Apostolatu Maryjnego ks. kan. Jana Szczepaniaka o godz. 17.00, a po jej zakończeniu spotkanie w sali św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

17. W poniedziałek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kaplicy. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 – Roraty i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie medalików dzieci klas III.

18. Dnia 13 grudnia odbędzie się wyjazd na Jarmark Świąteczny do Lipska. W programie zwiedzania są m.in. Pomnik Bitwy Narodów, Kościół św. Tomasza z grobem Jana Sebastiana Bacha, Piwnicę Goethego uwiecznioną w „Fauście” oraz Augustuplatz – największy plac Niemiec. Wyjazd o godz. 5:30. W naszym kościele natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej wspólną modlitwę uwielbienia, pod przewodnictwem ks. Przemysława Tyblewskiego, który w br. prowadził wielkopostne rekolekcje charyzmatyczne w naszej wspólnocie.

19. Rodzice lub opiekunowie będący w trudnej sytuacji materialnej,  którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną (gwiazdkową?) paczkę z upominkami, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzucenie kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz życzenie czy prośbę dziecka i telefon kontaktowy.

20. W okresie od 22. 11. do 21. 12. br. jest czynne okienko Caritas. Można zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritas, lampiony, świąteczne kartki, laurki, oraz różne ozdoby. Czas otwarcia okienka: soboty – przed i po Mszy św. o godz. 18.00, niedziele – przed i po każdej Mszy św., środy – w czasie dyżuru od 15.00 do 16.00.

21. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 20 grudnia 2014 r.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz