I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

2. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdamy obrazki, które będą przyklejać na otrzymane pierwszego dnia plansze. Poza tym, przez cały okres rorat będzie można przynosić i składać do specjalnej szkatuły, zapisane na kartkach podziękowania i prośby, które prześlemy na Jasną Górę, gdzie zostaną złożone u stóp Matki Boskiej. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

3. We wszystkie piątki Adwentu o godz. 19:30 będą odbywać się Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Po zakończeniu zapraszamy młodzież na spotkanie w sali domu parafialnego. Równocześnie Msza św. o 19:30 w piątek 2 grudnia będzie Mszą pierwszopiątkową i dlatego zapraszamy na nią szczególnie kandydatów do bierzmowania, zwłaszcza z klasy III c oraz tych kandydatów z klas III a i III b, którzy jeszcze nie uczestniczyli w poprzednich pierwszych piątkach.

4. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

5. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

6. Zapraszamy na spotkania dla mam z dziećmi do 3 lat, we wtorki od godz. 10:00 do 12:00. W ramach spotkań przewidziane są warsztaty dla dzieci i dla rodziców. 

7. W środę swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański, niech wyrazem naszych szczerych życzeń będzie modlitwa w jego intencji.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

11. Wyjazd dzieci do Szamotuł w sobotę 03.12.2016 r. o godz. 10.15 sprzed kościoła. W programie m. in. projekcja filmu „Vaiana – skarb oceanu” oraz pobyt na basenie. Koszty ponoszone przez korzystających z wyjazdu to 22 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Anny Jęsiak.

12. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

13. Zapraszamy do modlitwy AKATYSTEM ku czci Bogurodzicy w każdą adwentową sobotę o 19:00, prosimy zabrać ze sobą świece z okapnikami.

14. W niedzielę 4 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.00 w Sali bł. Jana Pawła II – Spotkanie ze świętym Mikołajem. Oczekując na Świętego, będziemy piec pierniki, które tuż przed Świętami przekażemy ludziom chorym, samotnym i starszym z naszej parafii. Trzeba tylko przynieść ciasto zarobione wg babcinej receptury.

15. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

16. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kościele. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 – Roraty i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie medalików dzieci klas III. Podczas wszystkich Mszy św. zbieramy składkę na biedne kościoły w Polsce.

17. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne.

18. Rodzice lub opiekunowie będący w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną paczkę z upominkami, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzuceniu kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz życzenie czy prośba dziecka i telefon kontaktowy.

19. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 18 grudnia 2016 r.

20. Począwszy od 4 grudnia, Parafialny Zespół Caritas, podobnie jak w latach poprzednich, organizuje zbiórkę żywności do „Tytek Miłosierdzia”, wyłożonych w przedsionku kościoła. Żywność jest przeznaczona na przedświąteczną pomoc dla rodzin i osób samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dokładne informacje są na tablicy ogłoszeń P. Z. C.

21. Komunikat Rady Osiedla: W ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 – Osiedle Kwiatowe przygotowało jeden projekt nr XI.7 pt. „KWIATOWE  AKTYWNE I ZDROWE – SIŁOWNIA POD CHMURKĄ”. Głosować można do 30 listopada, tylko w formie elektronicznej na stronie PBO 17 https://budzet.um.poznan.pl/info/ lub na dyżurach w Domu Kultury „Stokrotka” w dniach 19 i 20 oraz 26 i 27 listopada w godz. 9.00-18.00. Aby wygrać projekt o wartości 45 tys. zł musimy solidarnie oddać swój głos. Bliższe informacje na ulotkach wyłożonych obok  kartek z ogłoszeniami parafialnymi.

22. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod Europejska Inicjatywą Obywatelską Mama, Tata i Dzieci. Celem inicjatywy jest zebranie do 10.12.2016 r. miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, ze w prawie UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego będzie rozumiane pojęcie „rodziny”. Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęca my do podpisania, a także włączenia się w zbieranie podpisów na papierze i w Internecie przez stronę: www.mamatataidzieci.pl

23. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz