6 Niedziela Zwykła – 14 lutego 2010 r.

1. Dziś II niedziela miesiąca – podczas Mszy św. będzie zbierana tzw. składka inwestycyjna.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – chłopcy klasa II we wtorek 16 lutego: grupa I godzina 17.00, grupa II godzina 17.45. Spotkanie z ks. Bartoszem – młodzież klas III. Grupa A we wtorek o godz. 19.00. Grupa B w środę o godz. 19.15.

3. W środę rozpoczynamy Wielki Post – czas refleksji, pokuty i wynagrodzenia za grzechy. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie nim głów. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

4. W Popielec osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, tzn. osoby te nie tylko nie spożywają potraw mięsnych w tym dniu, ale również zmniejszają ilość posiłków do trzech ( jeden do syta i dwa skromne). Wszystkie przepisy postne zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.

5. Od Środy Popielcowej przez cały Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Proszę o wpisanie nazwisk i adresów ofiarodawców. Ofiary składamy do skarbony za ławkami. Z góry bardzo dziękuję za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

6. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się dni modlitw o ducha pokuty. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 18 lutego po wieczornej Mszy św.

8. Również w czwartek 18 lutego br., o godz. 1830 wyrusza z Poznańskiej Fary tradycyjna Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta pod Poznańskie Krzyże na Plac Mickiewicza. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 1800 we Farze.

9. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św., a więc o godz. 18.30.

10. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej dla dzieci, a więc ok. godz. 17.00 zapraszamy młode małżeństwa naszej parafii, wraz ze swoimi dziećmi, na spotkanie do sali pod kościołem.

11. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania wygłosi ks. mgr Tomasz Kulka – duszpasterz akademicki ośrodka Poznań-Winiary.

12. W tym tygodniu, w dniach 17-19 lutego odbędą się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne – ich hasło: „Bądźmy świadkami Miłości.” Spotkania w kościele poprowadzi ksiądz
Grzegorz Zbączyniak. W szkole natomiast będą miały miejsce m.in.: spotkania z przedstawicielem Fundacji Redemptoris Missio, Fundacji Pomocy Społecznej Barka, przedstawienie o Synu marnotrawnym, przygotowane przez uczniów z naszej szkoły, konkursy: pięknego czytania wierszy o miłości, wiedzy religijnej, piosenki oraz plastyczny. Włączymy się do akcji: Ołówek dla Afryki, zorganizowanej przez Fundację Redemptoris Missio, zbierając przybory szkole: ołówki, kredki, długopisy. Wykonane zostaną upominki, które przekażemy ludziom w hospicjum, Barce oraz chorym i starszym mieszkańcom naszego Osiedla. Rekolekcje zakończy Marsz dla Jezusa z wykonanymi wcześniej plakatami, emblematami, transparentami i krzyżykami, który przejdzie ze szkoły do kościoła, gdzie rekolekcje zakończy Msza święta.

13. Przy wejściu do kościoła została zamieszczona tablica upamiętniająca ks. prob. Stefana Dropa – duszpasterza naszej parafii. Poświęcenie tablicy w niedzielę 21 lutego po Mszy św. o godz. 11.00.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz