XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

1. Zgodnie z wolą biskupów polskich, w miesiącu sierpniu, zachęcamy wszystkich do abstynencji od alkoholu.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Bernarda
- we wtorek św. Piusa X
- w środę NMP Królową
- w piątek św. Bartłomieja – dzień modlitw w int. księży wikariuszy

3. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. W czwartek przypada 17 rocznica śmierci ks. kan. Kazimierza Sewola, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Msza św. w Jego intencji w czwartek o 18.00, po Mszy św. różaniec za śp. Ks. Kazimierza.

5. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym dniu w szczególny sposób w czasie każdej Mszy św. będziemy modlić się w int. naszej Ojczyzny oraz dziękować Panu Bogu, za tegoroczne zbiory. W tym dniu zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

6. Tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie” pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka odbędzie się w Poznaniu na Malcie, na Polu Harcerza w niedzielę 26 sierpnia br. Msza św. dziękczynna o godz. 13.00 następnie część obrzędowa i artystyczna.

7. W niedziele lipca i sierpnia Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

8. W niedzielę 2 września odpust w parafii Narodzenia NMP w Tulcach. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej, która sprzed naszego kościoła wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy owocnego odpoczynku.

10. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz w gablocie.