5 Niedziela Zwykła – 7 lutego 2010 r.

1. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w sposób szczególny przeżyli I czwartek, piątek lub sobotę bieżącego miesiąca, pamiętając o modlitwie za kapłanów, korzystając z sakramentu pokuty czy poświęcając czas na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej.

2. Dnia 04 lutego odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Podczas spotkania omówiono sugestie parafian przekazane podczas odwiedzin kolędowych oraz zamierzenia duszpasterskie na okres Wielkiego Postu.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania: chłopacy klasy I gim. we wtorek 09.02.2010 r. – grupa I o godz. 17.00, a grupa II o godz. 17.45.

4. Parafialny Zespół Caritas organizuje swoje spotkanie w środę 10 lutego o godz. 10.00. Tematem obrad będą przede wszystkim obchody Światowego Dnia Chorego. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomagać potrzebującym w ramach Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek 11 lutego 2010 roku, w dniu w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XVIII Światowy Dzień Chorego.

7. Z okazji XVIII Światowego Dnia Chorego pod auspicjami Katolickich Stowarzyszeń Lekarzy, Pielęgniarek i Farmaceutów, Urzędu Miasta Poznania – Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej odbędzie się w sobotę 13 lutego 2010 r. w godz. 9.00–15.00 w Centrum Caritas przy Rynku Wileckim 4a w Poznaniu kolejna tzw. „biała sobota”. Porad medycznych będą udzielali lekarze specjaliści. Natomiast pielęgniarki wykonają pomiary ciśnienia krwi, cholesterolu i cukru. Zainteresowanych prosimy o zabranie dokumentacji medycznej.

8. W związku ze Światowym Dniem Chorego Parafialny Zespół Caritas organizuje spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych w sobotę 13 lutego 2010 r. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele. Ok. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakramentu chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

9. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie w sali pod kościołem. Prosimy, aby zdrowi pomogli chorym w przejściu na to miejsce spotkania.

10. W niedzielę 14 lutego 2010 r. o godzinie 13.30 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odprawi
uroczystą Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych w kościele Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu na ul. Głogowskiej. Po Eucharystii w Domu Katolickim odbędzie koncert Capelli Zamku Rydzyńskiego. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i posługującym chorym zapraszamy”.

11. Grupa Ojca Pio zaprasza na spotkanie 14 lutego na godz. 15.00.

12. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Uprzejmie prosimy rodziców dzieci i młodzieży o zainteresowanie się tym faktem i mobilizowanie swoich pociech do owocnego w nich uczestnictwa.

13. Zmarła śp. Stanisława Nowak zam. Przy ul. Piwoniowej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele dnia 08.02.2010 r. o godz. 10.30, a pogrzeb na cmentarzu junikowskim o godz. 12.20.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz