4 Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2010 r.

1. W minionym tygodniu skończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Przy wyjściu z kościoła można dodatkowo zaopatrzyć się w kalendarze, które rozdawaliśmy podczas kolędy.

2. Skończyły się również ferie dla dzieci, dlatego też w sposób szczególny zapraszamy je w każdą niedzielę do uczestnictwa w Mszach św. o godz. 11.00.

3. Chłopców, którzy podczas kolędy zostali indywidualnie zaproszeni do wstąpienia w szeregi ministrantów, prosimy o zgłoszenie się do księdza Wikariusza.

4. Dziś podczas Mszy św., pogadanki na temat swojego zgromadzenia zakonnego wygłaszają Siostry Uczennice Krzyża, posiadające swój dom na terenie naszej parafii.

5. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 gra kolędy Kwintet instrumentów dętych blaszanych „Grandioso”, składający się z muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Po Mszy św. 25 minutowy koncert w ich wykonaniu.

6. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy św. święcenie gromnic. Dzień ten obchodzimy jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencjach należących do Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz o nowe powołania do tych wspólnot. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla klasztorów klauzurowych.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów. Zapraszamy szczególnie tych, którzy kiedykolwiek poczuli się zgorszeni postawą jakiegoś kapłana.

9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie w czwartek o godz. 19.00.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

12. Spotkanie dla dzieci, organizowane przez Siostry Uczennice Krzyża, w sobotę od godz. 11.00 do 13.00 w Sali pod kościołem.

13. Po zakończeniu kolędy biuro parafialne znów czynne w poniedziałki i środy po wieczornej Mszy św. Intencje Mszy św. można zamawiać także w zakrystii po każdej Eucharystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz