3 Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2010 r.

1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego, który czczony jest jako patron dziennikarzy. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na funkcjonowanie i rozwój Radia Emaus, katolickiej rozgłośni naszej Archidiecezji.

2. W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła.

3. We wtorek wyjazd dzieci na basen. Zbiórka przed kościołem o godz. 9.45.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Po Mszy św. o godz. 18.00 Apostolat Maryjny zaprasza na modlitwę różańcową, a następnie spotkanie w sali pod kościołem.
O godz. 21.00 w kaplicy cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Odwiedziny chorych:
- ks. Wikariusz w piątek 29 stycznia od godz. 9.00;
- ks. Proboszcz w sobotę 30 stycznia od godz. 9.00.

6. Po raz kolejny „Caritas Poznańska” Zakład Charytatywno-Opiekuńczy włącza się w kampanię pozyskiwania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Nasza parafia, włącza się po raz kolejny do tej akcji pozyskiwania środków na cele społeczne. W tym roku zachęcamy do przeznaczenia 1% swojego podatku na pomoc tym naszym parafianom, którym w grudniu ubiegłego roku spłonął dom. Aby skutecznie udzielić pomocy potrzebującym, na zeznaniu podatkowym w poz. 128, jako cel szczegółowy, należy wpisać: „dla Izy”. Dla ułatwienia samodzielnego rozliczenia zeznania podatkowego na stronie www.caritaspoznan.pl zamieszczono stosowny program. Poza tym, jeśli będzie taka potrzeba, uruchomimy u nas w sali pod kościołem punkt pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych.

7. Nauki przedślubne w parafii św. Michała i Wniebowzięcia NMP w Kiekrzu w dniach od niedzieli 14.02.2010 r. do niedzieli 21.03.2010 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00.

8. Plan odwiedzin duszpasterskich można sprawdzić tutaj.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz