XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2012 r.

1. Bóg zapłać strażakom z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za oczyszczenie i wymalowanie części metalowych dzwonnicy.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny UAM i KUL.

3. Dziś w naszym kościele, dzięki zaangażowaniu Grypy Modlitwy Ojca Pio, gościmy o. Tomasz Duszyca OFMCap, który na Mszach Św. głosi nam Słowo Boże, a przy wyjściu z kościoła rozprowadza książki i czasopisma o ojcu Pio. Dziś o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy i spotkanie Grypy Modlitwy o. Pio.

4. Zgodnie z wolą Episkopatu Polski w dniach 16-22 września br. obchodzimy II Tydzień Wychowania pod hasłem: Kościół domem życia, wiary i miłości. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach zarówno o dzieciach i młodzieży, jak i o wychowawcach.

5. Dzieci klas I-III po Mszach św. o godz. 11.00 otrzymują obrazki. Obrazki należy wklejać do książeczek, które otrzymały podczas lekcji religii. Uczestnictwo w Mszy św. niedzielnej i wsłuchiwanie się w głoszone Słowo Boże jest szansą do lepszego zrozumienia Eucharystii i potrzeby przyjmowania komunii św.

6. W poniedziałek 17 bm. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej na probostwie.

7. Próba scholi młodzieżowej w poniedziałek, 17 września o godz. 20.30 w sali na probostwie. Wszyscy absolwenci gimnazjum są bardzo mile widziani.

8. We wtorek święto św. Stanisława Kostki o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

9. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. W czwartek 20 bm. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Akcji Katolickiej w sali bł. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych formacją w ramach Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

11. Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę 22 września o godz. 9.00 – ministranci młodsi, a o godz. 10.00 ministranci starsi i lektorzy.

12. W sobotę 22 bm. pielgrzymka do Gniezna i na Ostrów Lednicki. Wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. 18.00.

13. W przyszłą niedzielę wspominamy w liturgii Poświęcenie Własnego Kościoła, które miało miejsce 24 września 2000 r. Dziękując Bogu za budowniczych naszej świątyni, pamiętamy także o naszych zadaniach – budowniczych kościoła duchowego. Na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci przynoszą przygotowane przez siebie cegiełki z wypisanym swoim imieniem.

14. We wtorek 25 bm. o godz. 18.00 Msza św., a następnie w sali bł. Jana Pawła II, spotkanie dla rodziców dzieci klas I-III będące przygotowaniem do lepszego uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. i świadomego przyjmowania komunii św. przez ich dzieci.

15. W niedzielę 30 września w kościele po Mszy Św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas I-III gimnazjum.

16. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

17. Zmarł śp. Tadeusz Tyczyński, zamieszkały przy ul. Żonkilowej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 17 bm. o godz. 8.30, a pogrzeb o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz