I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2011 r

1. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Tą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Kościół naszym domem”. Bóg zapłać p. Waldemarowi Szajkowskiemu za przygotowanie stosownego symbolu przypominającego nam hasło rozpoczynanego roku.

2. W adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele o godz. 7.00 będą odprawiane Roraty! Dzieci będą zbierać elementy układanki. Prosimy, by codziennie przynosiły serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Będziemy losować trzy figurki Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące.

3. Wspólnota Apostolatu Maryjnego zaprasza w poniedziałek o godz. 17.30 na różaniec, a po Mszy św. wieczornej, na konferencję z ks. kan. Andrzejem Kościańskim.

4. Kandydaci do bierzmowania z klas III mają swoje spotkania: grupa A we wtorek o 18.30, grupa B w środę o 18.30.

5. W środę, wspomnienie św. Andrzeja – swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański, któremu składamy wyrazy pamięci i dar modlitwy, o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta. Modlimy się w intencji kapłanów. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji nowych, świętych powołań do wyłącznej służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym.

7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Chorych odwiedzamy od godz. 8.30.

8. W I sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Jest to również dzień modlitw w intencji Kościoła na wschodzie. Po Mszach św. zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

10. Również w przyszłą niedzielę 04.12.2011 r. o godz. 15.00 w sali bł. Jana Pawła II odbędzie się „Rodzinne spotkanie ze św. Mikołajem”. W programie: nauka piosenek, konkurs wiedzy o aniołach, pieczenie i przyozdabianie pierników, przygotowywanie ozdób choinkowych, „buziak św. Mikołaja”. Zapraszamy całe rodziny! Jeśli tylko to możliwe, to nie tylko w anielskim nastroju, ale i stroju. Prosimy, aby rodzice przynieśli ciasto piernikowe, a dzieci materiał na ozdoby choinkowe.

11. W adwencie, przed i po każdej Mszy św. niedzielnej i świątecznej, w okienku Caritas, można zaopatrywać się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne oraz dewocjonalia. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

12. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 18 grudnia 2011.
Dodatkowa prośba: Jeżeli ktoś z Państwa zna dzieci pochodzące z rodzin o trudnej sytuacji materialnej, a którym moglibyśmy sprawić nieco radości, prosimy o zgłoszenie tego w okienku Caritas.

13. W dniach 2-3 grudnia organizujemy adwentowy wyjazd do Otorowa dla uczniów klas 1 – 6. Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu u p. Anny Jęsiak.

14. Informacja dla byłych Iskierek – (licealistek i studentek). Zrodził się pomysł wspólnego styczniowego kolędowania. Warto się spotkać, aby „zaśpiewać kolędę Jezusowi”. Wszystkie jesteście zaproszone! O szybki kontakt prosi Anna Jęsiak.

15. Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

16. Warto niekiedy wiadomości podawane w telewizji skonfrontować z zamieszczonymi na stronach: www.wpolityce.pl, www.niezalezna.pl, www.gosc.pl, www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz