2 Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2010 r.

1. Bóg zapłać za hojne ofiary złożone w minioną niedzielę na inwestycje parafialne. Zostały one przeznaczone na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00, w naszym kościele, przedstawienie kolędowe, na które zapraszają prof. Jadwiga Gałęska-Tritt wraz ze studentami Policealnego Studium Sztuki Wokalnej.

3. Również dzisiaj o godz. 15.00 ma swoje spotkanie Grupa Modlitwy o. Pio.

4. Od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: „Wy jesteście tego świadkami” (Łk 24,48). Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych. Zachęcamy do licznego udziału w centralnych ekumenicznych nabożeństwach, które odbywać się będą w świątyniach Kościołów różnych wyznań miasta Poznania. Plan tych nabożeństw znajduje się na tablicy ogłoszeń.

5. We wtorek wyjazd dzieci do kina na projekt edukacyjny „Na ścieżkach wiary”. Zbiórka przed kościołem o godz. 9.45, powrót ok. godz. 15.00.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Tradycyjnie w styczniu pragniemy objąć modlitwą Babcie i Dziadków, a także wyrazić im naszą wdzięczność. Z okazji przypadających w tym miesiącu Dnia Babci i Dnia Dziadka w piątek dnia 22 stycznia 2010 roku będziemy modlić się w ich intencji w Katedrze Poznańskiej podczas Mszy św. o godz. 18.00.

8. Na czas kolędy biuro parafialne będzie czynne w soboty po Mszach św. o godz. 18.00. Msze św. można zamawiać w zakrystii po każdej porannej Eucharystii.

9. W niedzielę, dnia 24 stycznia, obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego, który czczony jest jako patron dziennikarzy. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na funkcjonowanie i rozwój Radia Emaus, katolickiej rozgłośni naszej Archidiecezji.

10. Plan odwiedzin duszpasterskich można sprawdzić tutaj.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz