XXXII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017 r.

1. Dziś gościmy Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, którzy głosi kazania i rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2018. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

2. Dziś o godz. 15.00 w kaplicy Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio.

3. Od dziś do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W środę 22.11. podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii.

8. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek 23.11. br. podczas i po Mszy św. wieczornej. W czasie spotkania będzie możliwość nabycia książeczek.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek 24 listopada 2017 o godz. 19:00.

10. W piątek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego spotkanie młodzieży.

11. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

12. W niedzielę 26.11.2017 r. obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

13. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymieniani” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

14. Rozumiejąc potrzebę intensywnej modlitwy w różnych, ważnych dla nas intencjach, pragniemy wzmocnić szeregi modlących się na różańcu, stąd gorący apel do wszystkich parafian, niezależnie od wieku, by zgłaszali gotowość modlitwy różańcowej w ramach róż różańcowych naszej parafii. Proszę o zgłaszanie się chętnych w zakrystii lub biurze parafialnym.

15. W związku z inicjatywą Rady Osiedla Kwiatowego oraz Domu Kultury Stokrotka przygotowywana jest monografia historyczna o naszym Osiedlu. Planujemy jej wydanie w przyszłym roku. Osoby, które chciałyby podzielić się ciekawymi i dotąd nieznanymi materiałami na temat historii Osiedla, starymi fotografiami, planami czy archiwaliami, zapraszamy do Domu Kultury w poniedziałki w godz. od 17.00 do 20.00.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz