XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2010 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie parafialnej pielgrzymki do Tulec, w niej uczestniczyli, a także wyszli na powitanie wracających pielgrzymów.

2. W miniony wtorek odbyło się posiedzenie nowej Rady Duszpasterskiej, na którym podjęto sprawy dotyczące życia naszej parafii, m.in. przygotowanie do odpustu z okazji święta naszej patronki.

3. Dziś gościmy Krajowego Moderatora Grup Modlitwy Ojca Pio  o. Bogusława Piechutę OFMCap, który głosi homilie na wszystkich Mszach św. a o godz. 15.00 w kaplicy będzie miał spotkanie z członkami Grupy Modlitwy Ojca Pio.

4. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste poświęcenie tornistrów uczniów klas I.

5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dziś ofiary na inwestycje parafialne..

6. W poniedziałek o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie – przychodzimy ze świecami.

7. We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – na Mszę św. o godz. 18.00 i pierwsze spotkanie zapraszam członków nowej Rady Ekonomicznej. Wręczenie dekretów ks. Arcybiskupa poszczególnym osobom po Mszy św. na probostwie. Skład RD: Derda Henryk, Matuszczak Marcin, Mikosz Krystyna, Ochocki Piotr, Patan Henryk, Ruta Paweł, Siemieniak Dariusz.

8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od godz. 15.00 w pokoju Caritas, będzie wydawana żywność. Zapraszamy osoby uprawnione.

9. W imieniu wszystkich obdarowanych, serdeczne Bóg zapłać, za przybory szkolne ofiarowane dla dzieci z ubogich rodzin.

10. W środę – wspomnienie NMP Bolesnej – o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. W piątek od godz. 22.00 w kaplicy nocna adoracja prowadzona przez Wspólnotę Królowej Pokoju.

12. W sobotę o godz. 5.30 Msza św. kończąca adorację. W tej Mszy św. wezmą udział również uczestnicy pielgrzymki parafialnej do Fatimy i Santiago de Compostela. W tym dniu obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, młodzieży i naszego Księdza Arcybiskupa.

13. W sobotę 18.09 br. o godz. 10.00 odbędzie się pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów. Zapraszamy serdecznie wszystkich ministrantów i kandydatów.

14. Przyszła niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu – przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny UAM i KUL.

15. Zapraszamy dzieci na „Rajd Różańcowy” do sanktuarium matki Bożej w Sobocie. Wyjazd autokarem w sobotę 02.10.2010 r. o godz. 10.00, a powrót o godz. 15.00. Zgłoszenia u p. Anny Jęsiak, wraz z wpłatą 5 zł. Pozostała część kosztów zostanie pokryta z pieniędzy pozyskanych podczas festynu parafialnego.

16. Pielgrzymko-wycieczka do Warszawy i Niepokalanowa z noclegiem u sióstr w „Szensztackim Instytucie Sióstr Maryi”- Otwock-Świder. W programie, prócz modlitwy w kościele św. Stanisława Kostki i przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz w Niepokalanowie, również zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem. Wyjazd w sobotę 09.10.10 r. o godz. 5.00, a powrót w niedzielę 10.10.10 r. w godzinach wieczornych. Koszt: 180 zł. Zgłoszenia w zakrystii.

17. Dnia 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustową poprzedzi triduum prowadzone przez ks. dr Mariusza Białkowskiego, a Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat dr Michał Maciołka. W piątek 15 października całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę 17 października w godz. 14.00 – 17.00 pragniemy zorganizować festyn parafialny przy okazji odpustu. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które mogłyby posłużyć za nagrody w loterii fantowej.

18. W naszej kaplicy pojawiają się złodzieje, którzy nie tylko zainteresowali się skarbonką, ale ostatnio skradli również vota przy obrazie MB Nieustającej Pomocy. Z większą uwagą przyglądajmy się ludziom wchodzącym do naszej świątyni.

19. W zakrystii i u ministrantów można nabyć kalendarz ścienny na rok 2011, wydany przez Archiwum Archidiecezji Poznańskiej, w cenie 3 zł.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz