XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 r.

1. Obchodzimy dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, modlimy się w sposób szczególny o pokój dla Iraku, pomoc materialną można przekazać wysyłając SMS o treści: RATUJE pod nr 72405. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę.

2. Bóg zapłać za składane dziś – w II niedzielę miesiąca – ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

3. Dziś po każdej Mszy Świętej, Szkolne Koło Caritas rozprowadza Rogale Świętomarcińskie w cenie 4 zł.  Uzyskane środki zostaną przekazane na zorganizowanie wigilii na Międzynarodowych Targach Poznańskich dla bezdomnych i potrzebujących oraz na wsparcie 4 Jadłodajni Caritas. Bóg zapłać za wspieranie działalności Caritas.

4. Akcja Katolicka zaprasza na wieczornicę patriotyczną, dziś o godz.18.00 (po wieczornej Mszy Św.) w sali Św. Jana Pawła II . Wykład pt.: „Zapomniany współtwórca odrodzonej Polski – Ignacy Jan Paderewski – wirtuoz  wśród polityków” wygłosi dr hab. Piotr Okulewicz.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Z powodu wyjazdu ks. Wikariusza na dzień skupienia, nie będzie w piątek wieczorem spotkania z młodzieżą.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2018. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio.

10. Od przyszłej niedzieli tj. 19.11.br. do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

11. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymieniani” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

12. W minioną środę odbyło się spotkane z Zelatorkami żywego różańca naszej wspólnoty parafialnej. Wnioski ze spotkania okazują się dość smutne, szeregi parafian odmawiających codziennie dziesiątkę różańca w ramach wspólnoty żywego różańca się kurczą ze względu na podeszły wiek członków. Dla nikogo z nas nie jest tajemnicą, że modlitwa różańcowa dla parafii jest niezbędna, stąd gorący apel do wszystkich parafian, by zgłaszali gotowość zadeklarowania modlitwy różańcowej w ramach róż różańcowych naszej parafii. Proszę o zgłaszanie się chętnych w zakrystii. Wiem, że wielu rodziców dzieci pierwszokomunijnych podejmowało modlitwę różańcową w intencji swoich dzieci, zachęcam by kontynuowali ją w ramach wspólnoty żywego różańca.

13. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze na 2018 r. w cenie 3 i 5 zł.

14. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek 23.11. br. podczas i po Mszy św. wieczornej. W czasie spotkania będzie możliwość nabycia książeczek.

15. Szkolne Koło Caritas dziękuje za ofiarowane różańce, których zebrano ponad 300 sztuk. W najbliższych dniach zostaną one wysłane do Papui Nowej Gwinei.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz