Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów Dekanatu Przeźmierowskiego

Dnia 05.04.2014r. w Domu Kultury „Stokrotka” w Poznaniu na ul. Cyniowej 11 odbył się Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów Dekanatu Przeźmierowskiego. Organizatorami turnieju był Dom Kultury „Stokrotka” oraz Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu. Mecze rozgrywane były w parach deblowych. W turnieju wzięło udział 6 par (tj. 12 zawodników) reprezentujących pięć parafii dekanatu. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 uroczystym przywitaniem zespołów przez Panią Dyrektor DK „Stokrotka” Barbarę Glapkę oraz błogosławieństwem ks. Piotra Pawelca. Po przedstawieniu regulaminu rozgrywek i kolejności meczy przyszła pora na rozpoczęcie sportowej rywalizacji. Po trzech godzinach udanej, czasami bardzo zaciętej rywalizacji nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

  • 1 miejsce – Parafia pw. św. Faustyny z Plewisk (Krzysztof Pellowski oraz Jakub Ziółkowski)
  • 2 miejsce – Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej z Poznania (Maciej Walkowiak oraz Krzysztof Baranek)
  • 3 miejsce – Parafia pw. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP z Kiekrza (Jean-Pierre Labarre oraz Paul Philipe Labarre)
  • 4 miejsce – Parafia pw. św. Marcina i św. Wincentego M. ze Skórzewa (Mateusz Koterba oraz Maksymilian Nowak)
  • 5 miejsce – Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej z Poznania (Piotr Pilaczyński oraz Łukasz Nowak)
  • 6 miejsce – Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego z Przeźmierowa (Arkadiusz Tomczak oraz Mikołaj Król)

Dziękujemy organizatorom turnieju: Pani Dyrektor Domu Kultury za udostępnienie sali, ufundowanie pucharów i medali, przygotowanie poczęstunku dla zawodników oraz księdzu wikariuszowi za ufundowanie nagród rzeczowych dla zawodników.

Współorganizatorzy: ministranci z parafii św. Jadwigi Śląskiej.