Króluj nam Chryste!

Aktualności ministrantów naszej parafii

24.05.2015r.
II Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów 2015

Dnia 16.05.2015. w Domu Kultury „Stokrotka” odbył się II Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów. Organizatorami turnieju był Dom Kultury „Stokrotka” oraz Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum i starsi. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 uroczystym powitaniem zawodników przez Panią Dyrektor DK „Stokrotka” Barbarę Glapkę. Po przedstawieniu regulaminu rozgrywek i kolejności meczy przyszła pora na rozpoczęcie sportowej rywalizacji. Po trzech godzinach poznaliśmy zwycięzców. Walka była bardzo zacięta, a poziom wyrównany, ponieważ aż w 8 setach graliśmy do dwóch punktów przewagi, by poznać zwycięzcę.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

 • SZKOŁA PODSTAWOWA:
  1. Andrzej Michalak
  2. Mikołaj Donder
  3. Jeremi Dzięciołowski
  4. Przemysław Wojtkowiak
 • GIMNAZJUM i STARSI:
  1. Bogumił Kania
  2. Krzysztof Baranek
  3. Piotr Pilaczyński
  4. Jan Pilaczyński
  • Współorganizatorzy: ministranci z parafii św. Jadwigi Śląskiej.

23.02.2015r.
Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów Dekanatu Przeźmierowskiego

Dnia 05.04.2014r. w Domu Kultury „Stokrotka” w Poznaniu na ul. Cyniowej 11 odbył się Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów Dekanatu Przeźmierowskiego. Organizatorami turnieju był Dom Kultury „Stokrotka” oraz Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu. Mecze rozgrywane były w parach deblowych. W turnieju wzięło udział 6 par (tj. 12 zawodników) reprezentujących pięć parafii dekanatu. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 uroczystym przywitaniem zespołów przez Panią Dyrektor DK „Stokrotka” Barbarę Glapkę oraz błogosławieństwem ks. Piotra Pawelca. Po przedstawieniu regulaminu rozgrywek i kolejności meczy przyszła pora na rozpoczęcie sportowej rywalizacji. Po trzech godzinach udanej, czasami bardzo zaciętej rywalizacji nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

 • 1 miejsce – Parafia pw. św. Faustyny z Plewisk (Krzysztof Pellowski oraz Jakub Ziółkowski)
 • 2 miejsce – Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej z Poznania (Maciej Walkowiak oraz Krzysztof Baranek)
 • 3 miejsce – Parafia pw. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP z Kiekrza (Jean-Pierre Labarre oraz Paul Philipe Labarre)
 • 4 miejsce – Parafia pw. św. Marcina i św. Wincentego M. ze Skórzewa (Mateusz Koterba oraz Maksymilian Nowak)
 • 5 miejsce – Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej z Poznania (Piotr Pilaczyński oraz Łukasz Nowak)
 • 6 miejsce – Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego z Przeźmierowa (Arkadiusz Tomczak oraz Mikołaj Król)

Dziękujemy organizatorom turnieju: Pani Dyrektor Domu Kultury za udostępnienie sali, ufundowanie pucharów i medali, przygotowanie poczęstunku dla zawodników oraz księdzu wikariuszowi za ufundowanie nagród rzeczowych dla zawodników.

Współorganizatorzy: ministranci z parafii św. Jadwigi Śląskiej.

02.07.2011r.
Luboń – Szamotuły

Najnowszy film z naszych turniejow :)

22.02.2011r.
Szamotuły

Już jest relacja z Turnieju w Szamotułach ! Miłego oglądania! Michał

01.02.2011r.
Odwołanie zbiórki

W najbliższą sobotę 05.02.2011 zbiórki ministrancki są odwołane !!! Następne spotkanie odbędzie się 12.02 o godz 9:00 – szkoła podstawowa oraz 10:00 – gimnazjum i starsi Pozdrawiam Hubert

04.12.2010r.

Teraz każdy może zobaczyć co działo się na turnieju w Przeźmierowie w dniu 27.11.10
Wystarczy wejść w poniższy link

pozdrawiam
Michał

09.11.2010r.
Turniej św. Marcina

Niestety z powodów niekorzystnych warunków pogodowych nie jedziemy jutro na turniej św. Marcina.

Hubert & Artur

11.10.2010r.
Zbiórka dotycząca odpustu

W najbliższą sobotę 16.10.2010 wszyscy ministranci spotykają się na wspólnej zbiórce o godz 10:00 na której będziemy ćwiczyć liturgię na odpust parafialny.

09.09.2010r.
Pierwsza zbiórka ministrantów po wakacjach !!!

W najbliższą sobotę 18.09 o godz. 10 odbędzie się pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów. Zapraszamy serdecznie wszystkich ministrantów i kandydatów.

25.02.2010r.
Ministranci w sieci

Mamy już nowy adres e-mail !!! Teraz każdy może do nas napisać na adres:     ministranci.jadwigaslaska@gmail.com

Ponadto wszystkie zdjęcia z imprez ministranckich znajdziecie pod adresem:     http://picasaweb.google.com/ministranci.jadwigaslaska

Postanowiliśmy również udostępnić kalendarz w którym znajdują się nasze plany na najbliższy czas, można go znaleźć po adresem:                                                                                                            https://www.google.com/calendar/embed?src=ministranci.jadwigaslaska@gmail.com&ctz=Europe/Warsaw                                                                                                                                                                                                                                                                        Pozdrawiamy prezesi