Iskierki

Parafialny zespół Iskierki istnieje od 1995 roku. Jego założycielką jest siostra Sebastiana ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus. Kolejnymi osobami prowadzącymi zespół były panie: Danuta Ratajczak, Małgorzata Fabian, a obecnie od 2001 roku pani Anna Jęsiak.
Początkowo w zespole śpiewało 20 dzieci, obecnie jest około 60 osób, począwszy od klas 0 do klas III gimnazjalnych. Celem zespołu jest śpiewanie podczas niedzielnych Mszy Świętych.

W kalendarzu Iskierek są różne okazjonalne koncerty, dedykowane najbliższym i parafianom. Ostatnio włączamy się do Betlejem Poznańskiego kolędując na Starym Rynku. Prawie co roku gromadzimy się przy iskierkowym – wigilijnym stole, łamiemy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, przygotowujemy przedstawienia, koncerty. Reprezentujemy też parafię w konkursach, bierzemy udział w festiwalach i przeglądach piosenek. Byliśmy w Śremie na Śremsongu, u księży Pallotynów na Cantate fiat. Organizujemy rajdy różańcowe oraz majówki. Co roku latem wyjeżdżamy poza nasze miasto, aby przez zabawę, śpiew i modlitwę, coraz bardziej poznawać Pana Boga i siebie. Byliśmy na stanicy w Rybojedzku, u sióstr Urszulanek w Otorowie, w Trzebnicy u naszej patronki świętej Jadwigi Śląskiej. Wakacje spędziliśmy w Białym Dunajcu koło Zakopanego, gdzie poznawaliśmy urokliwe zakątki naszych Tatr oraz w Wiśle, Krakowie, Częstochowie.

Oprócz zabaw, przynależność do zespołu pogłębia naszą wiarę w Pana Jezusa. Często przystępujemy do sakramentów pojednania i Eucharystii.

Chcemy wyrosnąć na dobrych ludzi. Lubimy spędzać ze sobą czas, a nasze próby odbywają się w każdy piątek o godzinie 14.30. Zapraszamy!

Aktualne informację dla Iskierek znajdują się tutaj.