Chór

W naszej wspólnocie parafialnej z inicjatywy Pani Bernadety Wiśniewskiej, w marcu 2000 r. z około 10-osobowej grupy osób zawiązał się chór parafialny pod dyrekcją Pani Anny Baumann. Stopniowo zespół powiększał się, dzięki czemu uzyskiwał lepsze brzmienie i harmonię. Kolejnymi dyrygentkami były Pani Anna Michalak i Beata Wolnowska. Obecnie chór prowadzi Pani Anna Baumann.

Od 2001 r. należymy do Związku Chórów Kościelnych „Caecilianum”. Święta Cecylia jest patronką śpiewaków. W intencji śpiewaków i chórzystów w dniu 22 listopada każdego roku odprawiana jest Msza Św. oraz parafianie mogą wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu chóru parafialnego.

Chór parafialny ubogaca liturgię eucharystyczną swoim śpiewem, szczególnie podczas uroczystości w kościele. W okresie Świąt Bożego Narodzenia prowadzi śpiew kolęd.

W miarę możliwości staramy się coraz częściej śpiewać podczas niedzielnych Mszy Świętych.

Nie tylko spotykamy się na próbach i w kościele. Byliśmy w Rokitnie, Trzebnicy, Górce Duchownej, Grodowcu, w Polkowicach. Spotykamy się każdego roku przy opłatku, w rocznice powstania chóru, z okazji święta św. Cecylii oraz na zakończenie sezonu. Zawsze towarzyszy nam radosny śpiew i dobry humor.

Nasza grupa jest otwarta i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do śpiewania. Jeżli będzie nas więcej, piękniejszym, bogatszym i potężniejszym głosem chwalić będziemy śpiewem Pana Boga. Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18:45 w salce na probostwie.